WSBK Misano, Rea przed van der Markiem i Melandrim w kapitalnym drugim wyścigu klasy Superbike

WSBK

Po kapitalnej pogoni, w niedzielnym wyścigu klasy Superbike ponownie zwyciężył zawodnik Kawasaki – Jonathan Rea. Prowadzący przez większość wyścigu, zawodnik Yamahy – Michael van der Mark dojechał na drugim miejscu, z którego był bardzo zadowolony. Trzecie miejsce dowiózł dzisiaj zawodnik zespołu Aruba.it – Marco Melandri, czym ucieszył włoską publiczność, zgromadzoną na torze w Misano Adriatico.

imgl0319.jpg

Fantastycznie wyścig rozpoczął zawodnik Barni Racing Team - Xavi Fores, który prowadził od samego początku. Niestety po trzech okrążeniach jego motocykl odmówił posłuszeństwa. To nie pierwszy taki przypadek w motocyklu Ducati, podczas tej rundy. We wczorajszej porannej sesji treningowej doszło do awarii silnika, tym razem w motocyklu fabrycznym Marco Melandriego, który zmotywowany niepowodzeniem weekendu, Melandri w dzisiejszym wyścigu pokazał się ze świetnej strony. Przebił się na drugie miejsce i walczył za liderującym Holendrem.

Jonathan Rea również potrzebował więcej czasu, aby przebić do pierwszej trójki wyścigu. Startujący z dziewiątej pozycji, Rea zatrzymał się dopiero na Melandrim, z którym stoczył niesamowitą walkę o drugie miejsce. Walka obu zawodników była wodą na młyn dla uciekającego lidera – Michaela van der Marka, który jadąc równym tempem, był w stanie odjechać od swoich rywali. Kiedy Rea w końcu na dobre uporał się z Melandrim, do końca wyścigu pozostało jedenaście okrążeń, a jego strata do Holendra wynosiła półtorej sekundy. JR65 rozpoczął pogoń za van der Markiem, który nie dawał za wygraną. Na pięć okrązeń przed końcem prowadząca dwójka nieco obniżyła tempo, co zaczął wykorzystywać jadący na trzecim miejscu Melandri.

Pierwszy raz na czoło wyścigu wysunął się Rea, dokładnie na trzy okrążenia do końca, ale wtedy na czele mielismy już trzech zawodników jadących jeden za drugim. Niestety dla emocji w końcówce wyścigu, trzykrotny Mistrz Świata delikatnie podkręcił tempo, co pozwoliło mu dowieść prowadzenie do mety zaledwie trzy dziesiąte przed Holendrem. Melandri nie zdecydował się na atak i dowiózł trzecie miejsce do mety, co biorąc pod uwagę okoliczności weekendu dla Włocha, można uznać za świetny wynik. Za ich plecami Chaz Davies uporał się z Tomem Sykesem, ale nie dał rady wskoczyć na podium przed swojego kolegę zespołowego – Marco Melandriego. Tom Sykes z Kawasaki, dojechał na piątym miejscu, a szósty był jego rodak - Alex Lowes.

Wyniki 2 wyścigu kategorii Superbike, Misano Pirelli Riviera Di Rimini:

race2.jpg

 

Autor: Dominik Zajączkowski
Fot. Krystian Polak 
©2018 MSFOTO.PL – All Rights Reserved

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.