Teruel, Rinaldi błyszczy w Hiszpanii, Rea powiększa przewagę w generalce

WSBK

Zawodnicy cyklu WorldSBK ponownie w ubiegły weekend rywalizowali na torze Motorland Aragon w Hiszpanii, tym razem w rundzie pod nazwą prowincji Teruel znajdującej się na wschodzie kraju. Najlepiej punktującym zawodnikiem w czasie weekendu okazał się Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), który trzykrotnie pojawił się na podium i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Rinaldi_Imola.jpg

Jednak to nie Brytyjczyk został gwiazdą tej rundy. Tytuł ten bez wątpienia przypadł Michaelowi Rinaldiemu (Team Goeleven), który również w każdym wyścigu finiszował w pierwszej trójce, dodatkowo wygrywając w tym swój pierwszy wyścig w historii startów w WorldSBK. Tuż po wyścigu, młody Włoch odebrał gratulację od największych czynnych włoskich kierowców motocyklowych, takich jak: Valentino Rossi czy Andrea Dovizioso. Największym przegranym weekendu można uznać Scotta Reddinga (Aruba.It Racing-Ducati), który pomimo zwycięstwa w wyścigu Superpole, stracił wiele oczek w klasyfikacji generalnej. Brytyjczyk popełnił kosztowny błąd w pierwszym wyścigu i wylądował „na deskach”. Ten upadek może przekreślić jego końcowe szansę na walkę o tytuł, bowiem po weekendzie w Aragonii traci już 36 punktów do liderującego Rea.

W pierwszym wyścigu na podium zameldował się również Chaz Davies (Aruba.It Racing-Ducati), jednak w starciu z dużo młodszym i satelickim zawodnikiem Ducati – Rinaldim, jego występ nie wyglądał olśniewająco. Przy utrzymaniu podobnej zależności w trzech ostatnich rundach sezonu, Walijczyk może mieć problem z utrzymaniem miejsca w głównym zespole Ducati na kolejne lata. Dwóch wyścigów nie ukończył również Alvaro Bautista (HRC Team), jednak Hiszpan potwierdza, że Honda jest motocyklem, który pozwala na walkę o podium.

Kolejna runda sezonu WorldSBK już za dwa tygodnie na torze Catalunya pod Barceloną.

 

Wyniki 1 wyścigu WorldSBK:

R1_Teruel.JPG

Wyniki wyścigu Superpole WorldSBK:

R2_Teruel.JPG

Wyniki 2 wyścigu WorldSBK:

R2_Teruel.JPG

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.