San Juan, Jonathan Rea z kolejnym zwycięstwem w sezonie!

WSBK

Zawodnik fabrycznego zespołu KRT – Jonathan Rea, nie miał sobie równych w drugim wyścigu kategorii Superbike podczas argentyńskiej rundy na torze San Juan i do swojego konta dopisał kolejne 25 punktów. Drugi na podium uplasował się fabryczny kierowca Ducati – Chaz Davies, a trzeci linię mety przejechał niezależny zawodnik Kawasaki – Toprak Razgatlioglu. Którego w przyszłym sezonie zobaczymy na Yamasze.

Jonathan Rea

Startujący z pole position, świeżo upieczony mistrz świata Jonathan Rea od startu prowadził w drugim wyścigu kategorii Superbike. Za jego plecami w pogoni jechał fabryczny kierowca Ducati – Alvaro Bautista, oraz satelicki kierowca Kawasaki Puccetti Racing, Toprak Razgatlioglu. Pogoń Bautisty, dzięki bardzo szybkiemu motocyklowi Ducati Panigale V4R i popełnionym błędzie przez lidera nie trwała zbyt długo, bo już po kilku okrążeniach Hiszpan wyprzedził Rea. Zawodnik z Irlandii Północnej nie odpuszczał i ponownie znalazł się na tylnym kole Hiszpana, rozpoczynając walkę między tę dwójką, z której zwycięsko wyszedł Rea i podążał po swoje kolejne zwycięstwo.

W drugiej części stawki, powoli przebijał się drugi fabryczny zawodnik Ducati – Chaz Davies, który konsekwentnie uporał się z Toprakiem i rzucił się w pogoń za swoim kolegą zespołowym, który w niedzielnym wyścigu nie miał tempa, aby podążać za prowadzącym Rea. Na dziewięć okrążeń przed metą, Bautista został wyprzedzony przez Razgatlioglu. Pod koniec pierwszej dziesiątki mogliśmy ekscytować się pojedynkiem najpierw pomiędzy Tatim Mercado, Leonem Haslamem oraz Jordim Torresem, z którego zwycięsko wyszedł kierowca z Argentyny, dla którego była to domowa runda. Pod koniec wyścigu, do pojedynku o siódme miejsce włączył się jeszcze Eugene Laverty oraz Michael Ruben Rinaldi, jednak ósme miejsce Mercado można uznać za bardzo dobry wynik.

Wyniki wyścigu kategorii Superbike na torze San Juan

wsbk r2.jpg

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.