Magny Course,Tytuł rozegra się podczas ostatniej rundy

WSBK

W ubiegły weekend zawodnicy World Superbike udali się do Francji na tor Circuit de Nevers Magny-Cours.

ducati_aruba_worldsbk_team_pit_lane.jpg

Całe trzy dni zmagań odbyły się na mokrym torze. Deszcz pokazał potencjał zawodników i ich umiejętności, które odegrały kluczową rolę. Konie mechaniczne i moc miały tutaj drugorzędne znaczenie. Wszystko wskazywało na to, że historia zostanie ponownie napisana pod Jonathana Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK),który wygrał wyścig 1 i wyścig Tissot Superpole. W ubiegłym roku to właśnie tutaj przypieczętował swój piąty tytuł Mistrza Świata World Superbike.

Duet Ducati Scott Redding (ARUBA.IT Racing - Ducati) i kolega z zespołu Chaz Davies mieli inny pomysł, aby przeszkodzić Rea. Obaj odegrali swoją rolę wyśmienicie w ekscytującym zakończeniu weekendu, kiedy Redding zwyciężył w drugim wyścigu, a Davies i Rea walczyli o końcowe podium aż do ostatniego okrążenia. Obecny mistrz Świata potrzebuje zaledwie 4 punktów, aby przypieczętować swój kolejny triumf w najwyższej klasie motocykli produkcyjnych. Wszystko rozstrzygnie się w Portugalskim Estoril  za niespełna dwa tygodnie , gdzie po raz ostatni 16-18 Października 2020 zawodnicy World Superbike pojawią się na torze.

Wyniki Race 1

1.jpg

Wyniki Superpole Race

Superpole Race.jpg

Wyniki Race 2

22.jpg

 

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.