Donington Park, Jonathan Rea wygrywa sobotni mokry wyścig

WSBK

Angielskie warunki przyzwyczaiły nas do deszczowego klimatu. Taka aura sprzyja najlepszym technicznie zawodnikom i jak się okazuje w tym wypadku nie było niespodzianek. Jako pierwszy na linii mety zameldował się Jonathan Rea, który od samego startu powiększał swoją przewagę z każdym kręconym kółkiem.

jonathan_rea_proseco_champagne_assen_2018.jpg

Druga pozycja dla fabrycznego kierowcy Teamu BMW Toma Sykes'a, który już we wczorajszych treningach pokazywał swój potencjał. Pierwszą trójkę zamknął kolega czterokrotnego mistrza świata Leon Haslam, który po zaciętej walce z Lorisem Bazem wykorzystał jego błędy podczas pokonywania zakrętów. Francuz pokazał jednak, że na mokrym jest bardzo silny na swojej satelickiej R1. Niestety po raz kolejny pechowo kończy Alvaro Bautista łapiąc potężny highside, który nie pozwolił na dalszą kontynuację w wyścigu. Hiszpanowi nic się nie stało, niemniej jednak tym incydentem oddał prowadzenie w klasyfikacji generalnej czterokrotnemu mistrzowi świata Jonathanowi Rea.

Wyniki Sobotniego wyścigu WSBK 

Wyniki WSBK Donington Park Sobota 2019

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.