Bautista zrozpaczony po problematycznej amerykańskiej rundzie

WSBK

Zawodnik zespołu Aruba.It Racing Ducati – Alvaro Bautista z mieszanymi odczuciami udaje się na długą wakacyjną przerwę przed ostateczną walką o tytuł w WorldSBK. Bautista podczas rundy na torze Laguna Seca nie zdobył żadnego punktu i dodatkowo doznał kontuzji ramienia ,kiedy został ściągnięty z toru przez innego zawodnika. Po kapitalnym rozpoczęciu sezonu, Bautista będzie musiał się sporo natrudzić, aby sięgnąć po tytuł w czterech ostatnich rundach sezonu.

Alvaro Bautista

Ostatnie wyścigi nie było najlepsze w wykonaniu Hiszpania, a dodatkowo nieszczęścia Bautisty zostały spotęgowane w wyścigu Superpole, kiedy przez zderzenie z Toprakiem Razgatlioglu wywrócił się, mocno uderzając ramieniem o asfalt, przez co nie ukończył wyścigu. Na domiar złego, Bautista musiał wycofać się z drugiego wyścigu, poprzez ból ramienia nie był w stanie kontynuować jazdy, więc nadchodząca przerwa przyszła w najbardziej odpowiednim momencie.

„Naprawdę źle się czuje z tym co się stało. W pierwszym zakręcie wyścigu Superpole, Razgatlioglu całkowicie zamknął moją linię i nie byłem w stanie nic zrobić, aby zapobiec uderzeniu w jego motocykl. Jego manewr zrujnował dzisiaj moje dwa wyścigi, ponieważ przy upadku doznałem kontuzji lewego ramienia.”

„Zostałem zabrany do centrum medycznego i po kontroli otrzymałem od lekarzy zgodę na udział w drugim wyścigu, ponieważ prześwietlenie nie wskazywało na żadne złamanie. Niestety po zaledwie jednym okrążeniu zdałem sobie sprawę, że ból jest dla mnie zbyt duży i nie mam siły w lewym ramieniu. Nie byłem w stanie hamować w lewych zakrętach i to był powód, dla którego zjechałem do alei serwisowej.”

Strata do liderującego Jonathana Rea wzrosła już do 81 punktów i bardzo trudna do wykonania będzie jej redukcja. Na szczęście przed kolejną rundą na torze Portimao, Hiszpan powinien być już w pełni sprawny.

„Bardzo mi przykro, ponieważ pracujemy naprawdę dobrze i zawsze znajdujemy sposób na szybkie działanie, ale w tym momencie przechodzimy przez naprawdę trudny czas. Jestem pewien, że jeśli nadal będziemy pracować w ten sposób, wrócimy silniejsi niż kiedykolwiek z jeszcze większym pragnieniem do wygrywania.”

„Jak tylko wrócę do domu, będę miał więcej szczegółowych kontroli moich więzadeł barkowych, ale na szczęście dwumiesięczna przerwa przed następną rundą pozwoli mi w pełni wyzdrowieć.” – zakończył Bautista

 

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.