Aragon; Kawasaki na medal i 100 zwycięstwo Johnego w SBK

WSBK

100 zwycięstw i wciąż w górę!

Mistrzostwa Świata MOTUL FIM Superbike 2021 w końcu doczekały się swojej inauguracji. Spektakularne otwarcie rundy Pirelli Aragon w Hiszpanii przyniosło ogromną liczbę osiągniętych wyników i rekordowe chwile. Nowe modele motocykli od Kawasaki i BMW okazały się szybsze od tych z ubiegłego roku. To zapowiada naprawdę ciekawy sezon!

Jonathan Rea WSBK 2019

W ten weekend po swoje setne zwycięstwo w klasie Superbike sięgnął sześciokrotny i obecny Mistrz Świata Jonathan Rea, który otrzymał wiele gratulacji od sportowych ikon świata motosportu. Na setce jednak się nie skończyło, ponieważ w kolejnych wyścigach ponownie stanął na pudle jako pierwszy (Superpole Race) i drugi w drugim pełno dystansowym wyścigu podsumowując swój występ na 1,1,2.

Udany występ może również zaliczyć Team’owy partner Johnego Alex Lowes, który stawał na pudle aż trzy razy. Był drugi w pierwszym wyścigu , trzeci w Superpole Race i ponownie drugi w drugiej pełno dystansowej gonitwie. To jeden z lepszych weekendów w karierze Brytyjczyka, który z każdym przejechanym kółkiem na ZX10rr czuł się coraz lepiej. 

Fabryczny zespół Ducati Aruba.it chyba nie o takim starcie sezonu myślał. Scott Reeding co prawda wygrał niedzielny wyścig, ale reszta występów nie należała do takich z których byłby dumny. Jeżeli chce myśleć o walce o tytuł musi wziąć się ostro do pracy i mniej skupiać się na takich aspektach jak inni zawodnicy czują np. opony. Zespołowy kompan Reddinga i nadzieja Włoskiego zespołu Rinaldi był znacznie gorszy a niżeli w roku ubiegłym. Podczas trzech wyścigów zainkasował jedynie 9 punktów co daje mu obecnie 10 pozycje w klasyfikacji ogólnej.

Na duży podziw pomimo mniej idealnego weekendu i pecha zasłużyli zawodnicy Yamahy Toprak Razgatlioglu oraz Garet Gerloff, którzy pokazali świetne umiejętności i potencjał na dalszą walkę o najlepsze pozycje w klasyfikacji Mistrzostw Świata Superbike!

Następny przystanek to runda Gaerne Estoril 28-30 Maja w Portugalii.

 

Wyniki Wyścigu 1 

Wyścig 1 Aragon Wyniki WSBK 2021.jpg

Wyniki Superpole Race

Wyścig Superpole Aragon Wyniki WSBK 2021.jpg

Wyniki Wyścigu 2

Wyścig 2 Aragon Wyniki WSBK 2021.jpg

 
Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.