Zdjęcie Tygodnia, Marc Marquez i F22

photo
Body

Kolejny poniedziałek i kolejne „Zdjęcie Tygodnia”. Dzisiaj na tapecie po raz kolejny Mistrz Świata MotoGP Marc Marquez. W ubiegłym tygodniu pokazałem wam  zdjęcie, gdzie zawodnik fabrycznego Team’u Hondy Red Bull pokonuje prawy zakręt przy złożeniu sięgającym aż 66 stopni pochylenia. Więcej klikając tutaj.

Powyższe ujęcie wykonałem techniką panoramowania przy wykorzystaniu obiektywu szerokokątnego udając się na wzgórze na wewnętrznej stronie toru Sachsenring. Zawodnik znajduje się w centrum kadru a wszystko co go otacza to drzewa i gałęzie, które jak widzicie nie wyglądają standardowo. To jednak tylko złudzenie, gdyż w fotografii sportowej bardzo często wykorzystuje się długie czasy naświetlania, które pozwalają nam na pokazanie ruchu oraz prędkości. W wielu przypadkach po wywołaniu tego typu zdjęcia spotykałem się z reakcją typu „Kurcze w którą on stronę jedzie”. W tym przypadku w prawo z perspektywy widza. W Fotografii pozwalamy sobie czasami na pokazanie pewnej historii w inny odrealniony sposób a niżeli widzimy to gołym okiem. 

 

Parametry ustawień;

Przysłona: F22
Czas naświetlania: 0/5 sec (pół sekundy)
Tryb odmierzania: Średnia ważona
Tryb AF: Allservo
ISO: 100

Sprzęt wykorzystany do wykonania kadru;

Aparat: Canon 6D
Obiektyw: 16-35 mm - ogniskowa 16mm

Postprodukcja;

Camera Raw; Jaskrawość - 38, Nasycenie +18, Clarity +10, Kontrast +4

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.