Zdjęcie Tygodnia, Marc Marquez i 66 stopni pochylenia

photo
Body

Jako że jesteśmy po weekendowym wyścigu MotoGP w Niemczech, na tapetę postanowiłem wziąć obecnego Mistrza Świata Marc’a Marquez’a, który po raz kolejny w swojej karierze pokazuje, że limity go nie obowiązują. 66 stopni, taki kąt pochylenia zarejestrowało urządzenie zamontowane w motocyklu Honda RCV213. To nowy rekord świata złożenia zawodnika z motocyklem, który się na nim utrzymał. Ujęcie to wykonałem stojąc na zewnętrznej stronie jednego z zakrętów toru Sachsenring, przy czym nie zauważyłem zbytnich różnic w stylu Hiszpana, gdyż przyzwyczaił nas do swojej brawurowej jazdy już dawno temu. Tutaj jednak jak myślę, wpływ miał profilowany zakręt oraz odpowiednie ułożenie ciała.

Podczas fotografowania każdego wydarzenia mam ze sobą standardowo dwa aparaty pełno klatkowe oraz kilka obiektywów, które podpinam w zależności od sytuacji czy sceny. Najczęściej używanym przeze mnie szkłem na torze jest stałka Canona 400mm, którą fotografuje od 4 lat i w tym właśnie ujęciu ją wykorzystałem.

Parametry ustawień;

Przysłona: F 5.6
Czas naświetlania: 0/500 sec
Tryb odmierzania: Punktowy
Tryb AF: Allservo
ISO: 50

 

Sprzęt wykorzystany do wykonania kadru;

Aparat: Canon 1DX
Obiektyw: 400mm

Akcesoria; Brak

Postprodukcja; Wywołanie w Camera Raw, nasycenie kolorów na 5+ , kontrast na 10+, kadrowanie rotacją, dodanie winiety.

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.