Historia F1 na zdjęciu: Sebastian Vettel u progu sławy

fotografia sportowa
photo
Body

W przyszłym sezonie zobaczymy Sebastiana Vettela w zespole Aston Martin. Tymczasem zapraszam do powrotu w przeszłość do czasu, kiedy dopiero stawiał pierwsze kroki w wielkim świecie F1.

To była połowa lutego 2007 roku. Na torze Circuit de Catalunya (obecnie znanym jako Circuit de Barcelona-Catalunya) odbywały się przedsezonowe testy. Sebastian Vettel od pięciu ostatnich wyścigów sezonu 2006 był zawodnikiem rezerwowym zespołu BMW Sauber. Kilka miesięcy później zastąpił kontuzjowanego Robertę Kubicę podczas Grand Prix USA na torze Indianapolis i zdobywając w wyścigowym debiucie punkt za 8. miejsce (w latach 2003-2009 punktowanych było 8 pierwszych miejsc) otworzył sobie drogę do wielkiej kariery.

Sportretowałem go pod koniec dnia, gdy wracał do paddoku z okolic szykany przed ostatnim zakrętem, gdzie przyglądał się przejazdom innych zawodników. Następnego dnia sam miał zająć miejsce w bolidzie. Towarzyszy mu również legenda Formuły 1. To Josef Leberer, fizjoterapeuta współpracujący m.in. z Ayrtonem Senną, Alainem Prostem, Miką Häkkinenem, Kimim Räikkönenem oraz Robertem Kubicą.

Ustawienia aparatu:

Ogniskowa: 260mm
Przysłona: 5.6
Czas naświetlania: 1/250 s
ISO 400

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.