Historia F1 na zdjęciu: Pierwsze zwycięstwo Fernando Alonso

photo
Body

W przyszłym sezonie do Formuły 1 wraca Fernando Alonso. Czekając na powrót dwukrotnego mistrza świata, w naszym cyklu "Historia F1  na zdjęciu" cofamy się o 17 lat. 23 sierpnia 2003 roku na torze Hungaroring Alonso odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze, wygrywając Grand Prix Węgier w barwach ekipy Renault. Prosto z Budapesztu przyleciał do Warszawy, gdzie następnego dnia spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Do Polski przyjechała wtedy cała reprezentacja zespołu. Oprócz szefa ekipy, którym był wówczas Flavio Briatore, pojawił się także drugi kierowca - Jarno Trulli. Briatore'mu towarzyszyła supermodelka Heidi Klum. Wśród gości był także aktor Kyle MacLachlan, odtwórca głównej roli w serialu "Twin Peaks". 

Nauczony doświadczeniem z poprzednich wizyt kierowców Formuły 1 wiedziałem, że nie warto czekać w sali konferencyjnej, ale przed wejściem do niej. Instynkt mnie nie zawiódł. Kierowcy zeszli do holu, ale czekali na szefa zespołu. Podczas gdy pozostali przedstawiciele mediów czekali na rozpoczęcie konferencji, ja miałem okazję chwilę porozmawiać z przyszłym mistrzem świata i zrobić mu portret, który jest ilustracją dzisiejszych historycznych wspomnień.

 

Sprzęt fotograficzny:

Aparat: analogowy Canon EOS 50E
Obiektyw: Canon 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM
Negatyw: Fujifilm

Ustawienia aparatu: zapomniane

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.