Historia F1 na zdjęciu: Lewis Hamilton w Formule 3

fotografia sportowa
photo
Body

Lewis Hamilton zmierza pewnie po siódmy tytuł mistrza świata Formuły 1. Tymczasem proponuję się przenieść 15 lat wstecz, kiedy zostawał mistrzem, ale w Formule 3 Euro Series.

W 2005 fotografowałem wyścig serii DTM na niemieckim torze Lausitzring. Lista startowa była wtedy imponująca, bo zawierała nazwiska aż pięciu zawodników startujących wcześniej w Formule 1. Byli to: dwukrotny mistrz świata (1998,1999) Mika Hakkinen, wicemistrz z 2002 Heinz-Harald Frentzen, Jean Alesi, Allan McNish oraz Bernd Schneider. Serią towarzyszącą była wtedy Formuła 3 Euro Series. Nie znałem startujących w niej zawodników, jednak wiedziałem, że warto zwrócić uwagę na lidera klasyfikacji generalnej, młodego brytyjskiego zawodnika - Lewisa Hamiltona. Jak to często bywa, uwaga kibiców i dziennikarzy skupiała się na serii głównej, natomiast kierowcy z Formuły 3 przechadzali się po paddoku p[rzez nikogo nie zaczepiani. Nie miałem najmniejszych problemów, żeby towarzyszyć Hamiltonowi na pit lane, podczas gdy zajmował miejsce w bolidzie, ruszał na tor, a po sesjach treningowych analizował z inżynierem dane telemetryczne. Na załączonym dzisiaj zdjęciu można zobaczyć, jak Lewis Hamilton zakłada rękawice tuż przed wyjazdem na tor.

Sprzęt fotograficzny:

Aparat: analogowy Canon EOS 50E
Obiektyw: Canon 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM
Negatyw: Fujifilm
Skaner: Minolta DiMAGE Scan Dual IV

Ustawienia aparatu: zapomniane
 

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.