WorldSBK Imola, Czterokrotny mistrz świata dokłada zwycięstwo w wyścigu Superpole!

Opublikował Dominik Zajączkowski, 12 Maj 2019

Zawodnik fabrycznego zespołu Kawasaki Racing Team, Jonathan Rea zwyciężył w sprinterskim wyścigu WorldSBK na torze Autodromo Enzo e Dino Ferrari w Imoli. Na drugim miejscu dojechał zawodnik Aruba.it Ducati Racing – Chaz Davies, który próbował wszystkiego, ale na koniec musiał uznać wyższość swojemu rywalowi. Podium uzupełnił lider klasyfikacji generalnej – Alvaro Bautista, który wyraźnie zmaga się z problemami w ten weekend, na nowym dla niego torze w Imoli.

 

Wyścig rozpoczął się ku uciesze publiczności od prowadzenia zawodnika Ducati – Chaza Daviesa, który przez pierwsze okrążenie zbudował minimalną przewagę nad podążającym za nim Rea. Walijczyk popełnił jednak błąd w zakręcie Variante Bassa i spadł o dwie pozycje. Od tego momentu Jonathan Rea nie oddał prowadzenia, choć w drugim części wyścigu zbliżał się do niego Davies, który poradził sobie z Bautistą w międzyczasie ustanowił nowy rekord toru.

Na czwartym miejscu dojechał zawodnik Pata Yamaha – Michael van der Mark. Holender oddalił się od podążającym za nim Lowesem, Haslamem i Razgatlioglu, którzy w takiej kolejności dojechali do mety. Ósmy wyścigu ukończył Tom Sykes, który po problemach z motocyklem startował z pitlane.

Wyniki wyścigu Superpole kategorii SBK, Imola:

Autor: Dominik Zajączkowski
Fot. Krystian Polak
©2019 MSFOTO.PL – All Rights Reserved