Zmiany w kalendarzu DTM

Motoryzacja

Opublikowany w połowie tygodnia kalendarz wyścigowej serii DTM już nie jest aktualny. Dzień po jego publikacji władze Norymbergii, w której miała się odbyć pierwsza runda, ogłosiły że nie wydadzą zgody na jej organizację.

Jean_Alesi.JPG

Wyścig na ulicznym torze Norisring miał się odbyć 12 lipca. Włodarze Norymbergii już następnego dnia po publikacji kalendarza poinformowali, że wyścig nawet bez udziału publiczności nie może się odbyć w tym terminie. Powołali się na zakaz organizacji dużych imprez w Niemczech aż do końca sierpnia. W tej sytuacji sezon ma się rozpocząć od zmagań na belgijskim torze Spa-Francorchamps w pierwszy weekend sierpnia.

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.