Motul TT Assen i wygrana Fabio Quartararo

MotoGP

Ostatni wyścig MotoGP na torze TT Assen , który odbył się tuż przed wakacyjną przerwą przyniósł nam dość ciekawe rozdanie jeśli chodzi o punktacje w tabeli generalnej. Trzecie miejsce podczas niedzielnego wyścigu wywalczył ubiegłoroczny Mistrz Świata Joan Mir na swoim Suzuki GSXRR. Hiszpan narzekał ostatnio, że  jest zbyt mały progres odnośnie poprawy motocykla przez fabrykę. Jako drugi na mecie po ostatnich problemach stawił się Maverick Vinales, który zakańcza dalszą współpracę z Fabryczną Yamahą po sezonie 2021 i w roku 2022 zobaczymy go prawdopodobnie w Aprilii. Swoją robotę wzorowo wykonał jak zwykle Fabio Quartararo, który po raz kolejny w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium zwiększając tym samym różnicę punktową w generalce do swoich rywali Johana Zarco i Francesco Bagnaia.

Na najbliższe zawody musimy zaczekać jeszcze niespełna miesiąc, gdzie tydzień po tygodniu odbędą się dwie rundy na torze Red Bull Ring w Austrii. 

Fabio Quartararo

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.