GP Tajlandii: Marc Marquez zwyciężą w wyścigu i zostaje mistrzem świata!

MotoGP

Zawodnik zespołu Repsol Honda – Marc Marquez zwyciężył w niedzielnym wyścigu MotoGP na torze Buriram i po raz szósty w królewskiej kategorii został mistrzem świata. Drugi linię mety przejechał Fabio Quartararo z satelickiego zespołu Petronas Yamaha SRT walcząc do ostatniej chwili o pierwsze zwycięstwo w historii, a trzeci był fabryczny zawodnik zespołu Yamaha Maverick Viñales.

Marquez-8178.JPG

Ze startu najlepiej wystrzelił Fabio Qurtararo, na drugie miejsce przesunął się Marc Marquez, za którym podążali Maverick Viñales oraz Andrea Dovizioso.  Hiszpan rozpoczął wyścig trzymając się tuż za tylnym kołem młodego Francuza, dogrzewając opony, aby nie popełnić błędu z piątkowej porannej sesji treningowej. Wspomniana dwójka oddalała się do reszty stawki, na przemian wymieniając się najszybszymi czasami okrążeń.

Tempa nie utrzymał jadący na trzeciej pozycji Viñales. Lider klasyfikacji generalnej – Marc Marquez potrzebował jedynie dwóch punktów przewagi nad jadącym na czwartym miejscu Dovizioso, w związku z czym jazda na drugiej pozycji Marqueza dawała mu upragniony szósty tytuł w królewskiej kategorii. Wyścig na torze Buriram przypominał ten z Misano, gdzie Hiszpan wyczekał Francuza przez większość wyścigu, aby na ostatnim okrążeniu wyprzedzić Quartararo, po zewnętrznej. Francuz próbował skontrować w ostatnim zakręcie jednak Marquez sprytnie wcisnął się pod łokieć i nie dał 

Wyniki wyścigu GP Tajlandii kategorii MotoGP:

wyniki

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.