Fabio Quartararo w Monster Energy Yamaha od sezonu 2021!

MotoGP

Najlepszy debiutant poprzedniego sezonu MotoGP, Francuz – Fabio Quartararo podpisał dwuletni kontrakt z fabryczną ekipą Monster Energy Yamaha, w której w 2021 roku zastąpi Valentino Rossiego. Kolegą zespołowym Francuza, będzie Maverick Viñales, który przedłużył swój kontrakt w dniu wczorajszym. Yamaha w takim układzie prawdopodobnie zaproponuję miejsce Rossiemu w satelickim zespole, o ile Włoch nie postanowi zakończyć kariery.

Fabio_Quartararo.JPG

„Jestem zachwycony tym co udało mi się osiągnąć w ostatnich miesiącach razem z Yamahą. To nie było łatwe do ustalenia, ale teraz mam jasny plan na następne trzy lata i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Będę ciężko pracował, tak jak w ostatnich latach i jestem ekstremalnie zmotywowany, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.”

„Czuję, że przerwa zimowa trwa już zbyt długo i nie mogę doczekać się jazdy moją nową YZR-M1 w czasie testów w przyszłym tygodniu w Malezji i ponownego spotkania z moją załogą. Chciałbym podziękować Yamaha Motor Company oraz zespołowi Petronas Yamaha Sepang Racing Team, którzy dali mi szansę wejścia do MotoGP w 2019 roku. W tym sezonie dam z siebie wszystko, aby znów mogli być ze mnie dumni.” – zakończył Quartararo

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.