Brad Binder awansuje do MotoGP, w zespole Red Bull KTM Tech 3 w sezonie 2020

MotoGP

Brad Binder zadebiutuje w MotoGP w sezonie 2020, dołączając do byłego kolegi z zespołu Miguela Oliveiry z Red Bull KTM Tech 3, zastępując Malezyjczyka – Hafizha Syahrina. Kilka rund wstecz szefostwo KTM-a, nie przewidywało żadnych zmian w składach swoich dwóch zespołów, jednak dwa bardzo dobre wyścigi Bindera i słabe Syahrina przeważyły nad zmianami na przyszły sezon, co wydaje się bardzo rozsądną decyzją.

Brad_Binder_Moto2_2019.JPGMistrz świata kategorii Moto3 z sezonu 2016, aktualnie zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i po problematycznym początku sezonu, w końcu pokazuje swój prawdziwy potencjał. W ostatnich dwóch wyścigach stawał na drugich stopniach podium i jest jedynym kierowcą KTM-a w stawce, który zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce. W ubiegłym sezonie Binder był trzecim kierowcą klasyfikacji generalnej kategorii Moto2.

„Niesamowite jest dostać taką szansę. Podziękowania należą się dla KTM-a, zespołowi Red Bull KTM Tech 3, mojemu menadżerowi oraz całej mojej rodzinie za pomoc w dostaniu się do królewskiej kategorii. To niesamowite uczucie i spełnienie marzeń. Kiedy dorastasz miejsce w MotoGP, jazda z najlepszymi kierowcami na świecie i najlepszymi motocyklami jest tym do czego dążysz, więc jest to teraz szalone uczucie.”- skwitował Binder

Dyrektor KTM Pit Beirer również nie ukrywał zadowolenia z zakontraktowania Brada Bindera.

„Podpisanie kontraktu z Bradem Binderem w naszym projekcie MotoGP to ekscytujący moment, ponieważ jest z nami od pięciu lat i jest jednym z naszych mistrzów świata. Mamy silną historię i połączenie, jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że będzie trwało to nadal. Jasne jest, że wszyscy mamy przed sobą duże wyzwanie i czujemy się odpowiedzialni, aby utrzymać tę dobrą drogę, którą wspólnie podążamy.”

„Cieszymy się również z faktu, że Brad ma charakterystyczny styl jazdy, który pozwala rozwijać motocykl i jeździć na maksimum. Czujemy, że pasuje do naszego motocykla i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jak radzi sobie i atakuje na motocyklu MotoGP. Jestem pewien, że może wnieść kilka dodatkowych i wyjątkowych dla nas rzeczy, ponieważ zrobił to z każdym motocyklem, na którym do tej pory się ścigał i będzie to ważny moment zarówno dla nas jak i wszystkich fanów MotoGP.” – zakończył Beirer

Hafizh Syahrin prawdopodobnie powróci do kategorii Moto2, potencjalnie z ekipą Tech3 bądź z zespołem Petronas, z którym rywalizował w pośredniej kategorii w latach 2011- 2017.

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.