Alex Marquez z rocznym kontraktem w Repsol Hondzie!

MotoGP

Aktualny mistrz świata kategorii Moto2 - Hiszpan, Alex Marquez dołączy do swojego brata i w sezonie 2020 będzie zawodnikiem zespołu Repsol Honda Team w MotoGP. Marquez z fabrycznym zespołem Hondy podpisał roczny kontrakt. 

Alex Marquez Moto2 Brno.jpg

Wybór młodego z braci Marquez to świetny ruch marketingowy zespołu Repsol Honda, który również zapewni spokój 6-krotnemu mistrzowi świata w nadchodzącym sezonie. Jednak nie będzie to łatwa sytuacja dla Alexa, który od początku swojej wyścigowej kariery znajduje się w cieniu starszego brata. 23-latek miał już okazję jeździć na motocyklu kategorii MotoGP w 2014 roku, w nagrodę po zdobyciu tytułu w klasie Moto3 oraz w 2017 roku w zespole Marc VDS podczas listopadowych testów w Jerez. 

Marquez już we wtorek będzie testował nową maszynę Hondy, jednak wiele wskazuje na to, że będzie to satelicki motocykl zespołu LCR Honda, podczas gdy na nową maszynę w zespole Repsola wsiądzie testowy kierowca - Stefan Bradl. Bez wątpienia starty w debiutanckim sezonie w królewskiej kategorii, na mistrzowskim motocyklu, u boku starszego brata są wymarzonym scenariuszem dla młodszego Alexa.

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.