WorldSSP300 Imola, Pechowy koniec weekendu dla Daniela Blina

Niestety weekend dla naszego rodaka, startującego we włoskim zespole Terra e Moto zakończył się przedwcześnie. Daniel Blin startował dzisiaj w wyścigu ostatniej szansy kategorii SSP300 z czwartej pozycji i przez pierwsze okrążenia mądrze kontrolował przebieg wydarzeń i miał ogromne szanse, aby ukończyć wyścig w pierwszej szóstce, który uprawniłby go do startu w jutrzejszym wyścigu głównym.

daniel_blin_supersport_300_imola_2019.jpg

Jadąc na trzeciej pozycji, Daniel wywrócił się w ostatnim zakręcie toru Imola - Variante Bassa i od tego momentu szanse legły w gruzach. Daniel startował na torze Imola po raz pierwszy, jednak z każdą sesją poprawiał swoje czasy i jego tempo rosło z okrążenia na okrążenie. Trzymamy kciuki za Daniela i mamy nadzieję, że zobaczymy go w kolejnych rundach mistrzostw świata, bo z pewnością na nie zasługuje.

Wyniki wyścigu ostatniej szansy kategorii SSP300, Imola:

wssp300_imola.jpg

Autor: Dominik Zajączkowski
Fot. Krystian Polak
©2019 MSFOTO.PL – All Rights Reserved

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.