Tetsuta Nagashima wygrywa w wyścigu klasy Moto2

Tetsuta Nagashima (Red Bull KTM Ajo) perfekcyjnie rozegrał otwierający sezon wyścig kategorii Moto2 i zwyciężył na torze Losail w Katarze. Drugie miejsce zajął świetnie spisujący się Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40), a trzeci był Enea Bastianini (Italtrans Racing Team). Startujący z pole position Amerykanin Joe Roberts finiszował tuż za podium.

Tetsuta_Nagashima.JPG

Najlepszym startem popisał się Luca Marini, który prowadził przez ponad połowę wyścigu. W drugiej jego części Włoch prawdopodobnie zbyt mocno zużył opony i nie był w stanie podążać tempem czołówki, ostatecznie kończąc wyścig na deskach. W czołówce regularnie tasowali się Baldassarri, Bastianini, Roberts jednak w końcówce najlepszym tempem popisał się Nagashima, którego nikt nie był w stanie zatrzymać. Zwycięstwo Japończyka było jego pierwszym na poziomie mistrzostw świata, dodatkowo Nagashima po 10 lat powtórzył wyczyn swojego przyjaciela Shoy Tomizawy

Wyniki wyścigu kategorii Moto2 o Grand Prix Kataru:

Moto2_Qatar.JPG

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.