Piotr Biesiekirski debiutuje w MŚ Moto2!

Inne klasy

Piotr Biesiekirski podczas nadchodzącej rundy o Grand Prix Emilii-Romanii na torze im. Marco Simoncelliego w Misano zadebiutuje w mistrzostwach świata kategorii Moto2. Polak wystartuje w barwach holenderskiego zespołu NTS RW Racing GP na japońskim motocyklu marki NTS i będzie najmłodszym zawodnikiem w stawce. Zastąpi słabo spisującego się w tym sezonie Szwajcara – Jesko Raffina i zostanie drugim Polakiem od czasów Łukasza Wargali i 2011 roku, którego zobaczymy w mistrzostwach świata motocykli prototypowych.

PB74.jpg

Biesiekirski miał już zadebiutować w bieżącym sezonie, podczas rundy o Grand Prix Katalonii na torze Catalunya pod Barceloną, jednak po zmianie kalendarza sezonu 2020 na ten debiut musieliśmy poczekać nieco dłużej. Dla Biesiekirskiego tor w Misano będzie nowym obiektem, na którym jeszcze nie miał okazji startować. Polak w tym sezonie świetnie spisuje się w Mistrzostwach Europy gdzie zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji generalnej po trzech rundach sezonu i małymi krokami zbliża się do pełnego angażu w mistrzostwach świata kategorii Moto2. Debiut podczas tej rundy to zdecydowanie czas na zbieranie cennego doświadczenia.

Rok temu podczas rundy MotoGP w Brnie mieliśmy okazję porozmawiać z Piotrkiem, a nasz wywiad możecie przeczytać na naszej stronie.

W dniu jutrzejszym zmagania Polaka możemy śledzić podczas dwóch sesji treningowych o godzinie 10:55 oraz 15:10. W sobotę FP3 o 10:55, kwalifikację o 15:10 i niedzielny wyścig o godz. 12:20.

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.