MotoE, Jesko Raffin historycznym zwycięzcą pierwszej sesji dla elektryków

Szwajcar Jesko Raffin był najszybszy w pierwszej sesji treningowej, nowopowstałej kategorii motocykli elektrycznych MotoE. Raffin uzyskał czas wolniejszy o dwie sekundy, niż jego koledzy z najmniejszej klasy Moto3. Drugim zawodnikiem był zawodnik zespołu Ajo MotoE - Niki Tuuli, a trzeci dobrze znany padokowi Grand Prix - Alex de Angelis z San Marino.

Jesko_Raffin_MotoE-5034-3.JPG

Sytuacja na torze nie porywała, a trzydziestominutowa sesja treningowa okazała się zbyt długa dla elektrycznych motocykli, ponieważ wydobywający się dźwięk z elektryków zmieniał się z każdą minutą sesji, prawdopodobnie przez eksploatowane akumulatory. Ciężko ocenić nową serię po pierwszym treningu wolnym i nie chodzi tu o porównywanie motocykli elektrycznych do spalinowych ani krytykowanie, jednak pierwszy odbiór wśród min. fotografów i dziennikarzy nie okazał się zbyt fascynujący.

Wyniki FP1 GP Niemiec kategorii MotoE:

FP1_MotoE.jpg

 

 

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.