IRRC w Czeskim Terlicku - Fotorelacja i wypowiedź Krystiana Palucha

Inne klasy

 

Zapraszamy na małą fotorelację z trzeciej rundy IRRC, która odbyła się w Czeskim Terlicku. Wśród zawodników znalazł się również polak. Krystian Paluch, który nie od dzisiaj startuje w międzynarodowych motocyklowych wyścigach ulicznych.

IRRC_Czech_Terlicko_Laurent Hoffmann_matthieu lagrive_christian schmitz.jpg

“Sobotni warm up poszedł mi całkiem dobrze, z czasem 2,38 s uplasowałem się w środku stawki. Pogoda była rewelacyjna, czułem się świetnie, wiedziałem ze będzie tylko lepiej. Wyjechałem na kwalifikacje, zdążyłem przejechać tylko jedno okrążenie i awaria motocykla zmusiła mnie do zjazdu na paddock. Naprawa motocykla trwała ok 3 godziny, w tym czasie pogoda zmieniła się diametralnie, zaczął padać deszcz i wiać silny wiatr. Zdążyłem wyjechać na kolejne kwalifikacje i w tych fatalnych warunkach pogodowych wykręciłem czas 2,41 s, który dał mi 8 pozycję!

IRRC_Czech_Terlicko_Krystian Paluch.jpg

Z końcowej listy czasów wynikało, że tylko jeden zawodnik w mojej klasie nie zakwalifikował się do wyścigu. Późnym wieczorem zostały wywieszone listy startowe i ku wielkiemu zaskoczeniu mojemu i reszty zawodników – mnie na nich nie było !

IRRC_Czech_Terlicko_1.jpg

W niedzielę od samego rana próbowałem tą sytuację wyjaśnić. Byłem odsyłany od organizatorów do sędziów i z powrotem. Organizator cyklu IRRC zapewnił mnie, że będę startował, przyznał, że awaria motocykla to sprawa losowa.

IRRC_Czech_Terlicko_8.jpg

Przygotowywałem się do wyścigu kiedy w ostatniej chwili dostałem informacje od głównego sędziego zawodów, że nie startuję! Okazało się, że trzeba zrobić mniej niż 115% czasu najszybszego zawodnika (z 2 treningów), żeby zakwalifikować się do wyścigu.

IRRC_Czech_Terlicko_3.jpg

Niestety kiedy zawodnicy kręcili czasy w kwalifikacjach ja miałem problem z motocyklem a kiedy już mogłem wrócić do jazdy to pogoda nie pozwoliła osiągnąć takich czasów jak w suchych warunkach. Ostatecznie dowiedziałem się, że zabrakło mi niecałe 0,030 sekundy ! Po takiej informacji normalnie ręce opadywują…” - Krystian Paluch

IRRC_Czech_Terlicko_84.jpg

IRRC_Czech_Terlicko_2.jpg

IRRC_Czech_Terlicko_11.jpg

 

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.