GP Czech: Aron Canet okazał się najszybszy w wyścigu Moto3

Inne klasy

Zawodnik ekipy Sterilgarda Max Racing Team – Aron Canet wygrał w niedzielnym wyścigu kategorii Moto3 o Grand Prix Czech, dodatkowo wskakując na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi był ówczesny lider Lorenzo Dalla Porta z zespołu Leopard Racing, a trzeci linie mety przemknął startujący z pole position Tony Arbolino.

Moto3 podium Brno.jpg

Wyścig Moto3 rozpoczął się od groźnej wywrotki na prostej startowej, kiedy to w motocykl Johna Mcphee uderzył Yuki Kunii, na szczęście zawodnik opuścił tor o własnych siłach .Przez dłuższy czas na prowadzeniu wyścigu utrzymywała się dwójka zawodników zespołu Snipers – Romano Fenati oraz startujący z pole position Tony Arbolino. Na dziewięć kółek przed metą na prowadzenie wysunął się lider klasyfikacji generalnej -Lorenzo Dalla Porta, jednak ostatecznie do Aron Canet był najszybszy, wskakując na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki wyścigu GP Czech kategorii Moto3:

Moto3 Race.jpg

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.