GP Czech: Alex Marquez wygrywa w wyścigu kategorii Moto2!

Inne klasy

Lider klasyfikacji generalnej, Hiszpan – Alex Marquez z zespołu EG 0,0 Marc VDS zwyciężył w wyścigu kategorii Moto2 na czeskim torze w Brnie. Drugie miejsce i pierwsze podium w pośredniej klasie wywalczył zawodnik ekipy Beta Tools Speed UP – Fabio Di Giannantonio, podobnie jak trzeci zawodnik Enea Bastianini, który również nigdy nie stał na podium w tej klasie. Bestia popisał się świetną końcówką wyścigu, w której na ostatnim okrążeniu wyprzedził Jorge Navarro.  

Alex Marquez Moto2 Brno.jpg

Od początku wyścigu kategorii Moto2 na prowadzeniu wyskoczył Alex Marquez, który zaczął odjeżdżać rywalom, za nim podążał Sam Lowes, ale za jego plecami świetnie napędzał się Fabio Di Giannantonio jeżdżący w zespole Speed Up. Wspomniana dwójka zawodników odjechała reszcie stawki, a o trzecie miejsce walczył Marcel Schrotter z dwójką zawodników akademii VR46, Lucą Marini oraz Nicolo Bulegą..

Za liderującym Marquezem z lepszym tempem podróżował Diggia, który z każdym okrążeniem doganiał zawodnika zespołu EG 0,0 Marc VDS, jednak w połowie wyścigu Marquez nie dał mu już żadnych szans i bardzo mądrze zarządzął swoim tempem. Na ostatnich okrażeniach pozostała jedynie walka o trzecie miejsce, gdzie na polu bitwy pozostawał Luca Marini i Jorge Navarro oraz goniący wspomnianą dwójkę Enea Bastianini i to właśnie Włoch po ataku na ostatnim okrążeniu znalazł się na najniższym stopniu podium.

Wyniki wyścigu GP Czech kategorii Moto2:

Moto2 Race.jpg

 

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.