Alex Marquez zostaje w ekipie Marc VDS na sezon 2020!

Inne klasy

Alex Marquez pozostanie przez kolejny sezon w ekipie EG 0,0 Marc VDS. Hiszpan przedłużył swój obecny kontrakt do końca sezonu 2020. Marquez aktualnie prowadzi w klasyfikacji generalnej i jest na najlepszej drodze do wywalczenia tytułu mistrza świata pośredniej kategorii. Przewaga młodszego z braci nad drugim Thomasem Luthim wynosi 43 punkty.

Alex_Marquez_MG_7675-2.JPG

Nowa umowa z belgijskim zespołem kończy wszelkie spekulacje wokół 23-latka, łączące go z przejściem do kategorii MotoGP na przyszły sezon. Marquezem interesował się również zespół Petronas Sprinta Racing, który chciał go w swoich szeregach w przyszłym sezonie w klasie Moto2, aby rok później awansować do MotoGP, jednak Yamaha nie zgodziła się na taki ruch. Nazwisko Marqueza przejawiało się również po wczorajszym ogłoszeniu odejścia Johanna Zarco z zespołu Red Bull KTM z końcem sezonu 2019.

Alex Marquez zakończył wszystkie spekulacje i postanowił spędzić już szósty sezon w pośredniej kategorii i ekipie Marc VDS. Hiszpan awansował do zespołu prowadzonego przez Marca van der Stratena w 2015 roku, po zdobyciu tytułu mistrza świata w kategorii Moto3 i przez cały czas pozostaje w jego szeregach. Marquez dla belgijskiego zespołu zapewnił już osiem zwycięstw, z czego aż pięć w tym sezonie, dodatkowo na jego koncie jest dwadzieścia wizyt na podium i osiem startów z pole position.

Nie jest pewne tylko, kto będzie kolegą zespołowym Marqueza w przyszłym sezonie. Początkowo łączony z tym zespołem był Sam Lowes, który przyznał, że opuści aktualny zespół Gresiniego wraz z końcem sezonu, jednak na ten moment nie może zdradzić szczegółów na temat umowy na sezon 2020. Xavi Vierge może opuścić szeregi tego zespołu, zwarzywszy na słabe wyniki w aktualnym sezonie.

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.