Albert Arenas zwycięża w wyścigu kategorii Moto3 w Katarze!

Hiszpański zawodnik zespołu Aspar Team był najszybszy w rozpoczynającym sezon wyścigu kategorii Moto3 w Katarze. Arenas perfekcyjnie rozegrał ostatnie okrążenie, będąc w stanie utrzymać prowadzenie przed Johnem McPhee i finiszować na pierwszym miejscu. Trzecie miejsce zajął Ai Ogura, który linię mety przekroczył na czwartym miejscu, tuż za Jaume Masią, jednak Hiszpan został ukarany oddaniem jednej pozycji, za wyjazd poza nitkę toru na ostatnim okrążeniu wyścigu. Arenas zapewnił producentowi KTM setne zwycięstwo w Grand Prix.

Albert_Arenas.JPG

W typowo gorączkowej końcówce wyścigu klasy Moto3, zbyt optymistycznym atakiem popisał się Tony Arbolino, przez którego upadł Darryn Binder, co pozwoliło odjechać prowadzącej dwójce. Za przekroczenie limitów toru ukarano również Gabriela Rodrigo, Tonego Arbolino, Raula Fernandeza oraz Jeremyego Alcobę.

Wyniki wyścigu kategorii Moto3 o Grand Prix Kataru:

Moto3_Qatar.JPG

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.