WorldSBK Buriram, Bautista nie daje szans rywalom i zgarnia hat-trick'a w Tajlandii

WSBK

Alvaro Bautista z fabrycznej ekipy Ducati -  Aruba.It Ducati - wygrywa drugi wyścig na torze Buriram w Tajlandii i zwiększa swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 26. punktów nad zawodnikiem Kawasaki Racing Team Jonathanem Rea, który ukończył wyścig ponownie na drugim miejscu. Podium po raz trzeci w ten weekend uzupełnił Sam Lowes z zespołu Pata Yamaha WSBK Team. Co ciekawe, pierwsza ósemka finiszująca w dzisiejszym wyścigu, to dokładnie ci sami zawodnicy w niezmienionej kolejności z pierwszego wyścigu.

ducati_0.jpg

Na starcie Alvaro Bautista delikatnie spóźnił swoją reakcję na zielone światło, ale nie przeszkodziło mu to w żaden sposób, aby nie stracić swojej pozycji z pole position i być na prowadzeniu w pierwszym zakręcie. Tuż za nim szybko ustawił się Jonathan Rea i Sam Lowes. Buatista z każdym sektorem i każdym okrążeniem zaczął sukcesywnie odjeżdzać pozostałym zawodnikom i tak na mecie zameldował się z przewagą 10 sekund nad Jonathanem Rea. Lowes w pierwszej połowie wyścigu kurczliwie trzymał się za Rea, ale nie był w stanie nawiązać z nim walki i ostatecznie finiszował, tracąc ponad 2 sekundy do Kawasaki.

Tuż za trójką liderów powstała pięcioosobowa grupa zawodników: Leon Haslam, Michael van der Mark, Michael Melandri, Chaz Davies, Sandro Cortese , która zacięcie walczyła o czwartą pozycję. W połowie wyścigu przez problemy techniczne Ducati, z rywalizacji musiał wycofać się Chaz Davies, a Sandro Cortese nie utrzymał szybkiego tempa i tak pozostała trójka dojechała do końca wyścigu w kolejności: van der Mark, Haslam i Melandri. 

Od samego początku w wyścigu zabrakło Leona Camiera i Eugena Laverty, a oprócz wspomnianego Chaza Daviesa, również przez problemy techniczne, wycofał się Tom Sykes i Leandro Mercado.

Krótkie wypowiedzi zawodników po pierwszym wyścigu kategorii Superbike w Tajlandii:

Alvaro Bautista (Aruba it. Racing - Ducati)

"To był dla nas perfekcyjny weekend. Dominowaliśmy we wszystkich treningach i wyścigach, i tutaj należą się wielkie podziękowania dla Ducati. Pracujemy cały czas z zupełnie nowym motocyklem, a ten tor nie był dla nas łatwy, szczególnie, że w kilku ostatnich wyścigach to Kawasaki tutaj wygrywało"

Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team)

"Druga pozycja to normalna pozycja w tym sezonie dla mnie. Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy z motocyklem. Mamy naprawdę dobry pakiet wyścigowy, próbowaliśmy czegoś nowego w wyścigu o Superpole, ale nie przyniosło to rezultatów. Teraz wracamy do Europy i mam nadzieje, że tam będziemy z przodu"

Alex Lowes (Pata Yamaha Team)

"Trzy razy podium to fantastyczna sprawa dla Nas. Jestem szczęśliwy po tym weekendzie, wykonaliśmy dużo pracy z naszym zespołem, za co bardzo im dziękuję. Mam nadzieję, że na torze Aragon będziemy bliżej zielonego i czerwonego motocykla"

Wyniki 2 wyścigu kategorii Superbike, Buriram:

wyniki_2_wyscig.jpg

 

Autor: Jakub Owsianowski
Fot. Aruba.it Ducati
©2019 MSFOTO.PL – All Rights Reserved

Author picture

Kuba Owsianowski

Swoją przygodę z pasją MOTO rozpoczął w wieku dziecięcym, którą zaraził go jego tata.Od lat 90-tych zakochany w wyścigach motocyklowych WorldSBK i MotoGP. Czynny motocyklista. Uwielbia jazdę po torze oraz drogowe loty z umiarem w ręce.