Losail, Jonathan Rea wygrywa ostatni wyścig sezonu WSBK w Katarze

WSBK

Sezon World Superbike 2019 dobiegł końca a ostatni wyścig w Katarze przebiegł zgodnie z planem pięciokrotnego Mistrza Świata WSBK.

Jonathan Rea

Jonathan Rea nie dał nikomu złudzeń, że jest najlepszym zawodnikiem Superbike w historii wygrywając trzeci wyścig z rzędu w ten weekend. Irlandczyk zdobył  aż 73 zwycięstwa dla fabryki Kawasaki co dało łącznie połowę wszystkich wygranych tego producenta w historii World Superbike. Aż 17 razy stawał na najwyższym stopniu podium w tym roku i nigdy nie przyjechał poza pierwszą piątką.

Po wyścigu Jonathan Rea powiedział; "Byłem zachwycony sposobem, w jaki zakończyło się Mistrzostwo Świata MOTUL FIM Superbike w 2019 roku. Chciałbym podziękować wszystkim, począwszy od mojego zespołu, Provec Racing w Barcelonie po KHI w Japonii oraz nasz zespół sponsorów. W tym projekcie stoi za mną setki ludzi. Już nie mogę się doczekać przyszłego roku!"

Wyniki ostatniego wyścigu sezonu World Superbike 2019, który rozegrał się na torze Losail w Katarze.

wyniki

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.