GP Czech: Andrea Dovizioso z najszybszym czasem w FP1

MotoGP

Fabryczny zawodnik zespołu Ducati – Andrea Dovizioso był najszybszy w otwierającym drugą część sezonu pierwszym treningu wolnym kategorii MotoGP. Ducati przywiozło do Czech nowy pakiet aerodynamiczny, który w pierwszym treningu testował jedynie Danilo Petrucci. Drugi czas uzyskał lider klasyfikacji generalnej Hiszpan – Marc Marquezm a trzeci z niewielką stratą był Maverick Viñales, który od samego początku w pojedynkę narzucał sobie tempo i potwierdzając swoją świetną dyspozycję przed wakacyjną przerwą.

AD04.jpg

Dużym zaskoczeniem był z pewnością czwarty rezultat Portugalczyka Miguela Oliveiry na satelickim KTM-ie oraz piąty czas Sylvaina Guintoliego, który w ten weekend z dziką kartą startuje na motocyklu Suzuki. Wspomniana dwójka swój najlepszy czas uzyskała na miękkiej mieszance opon.

Wyniki FP1 GP Czech kategorii MotoGP:

FP1_MotoGP.jpg

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.