GP Austrii: Andrea Dovizioso z najlepszym czasem w pierwszym treningu

MotoGP

Zawodnik zespołu MissionWinnow Ducati – Andrea Dovizioso był najszybszy w rozpoczynającej weekend na torze Red Bull Ring pierwszej sesji treningowej kategorii MotoGP. Drugi czas uzyskał zwycięzca ostatniego wyścigu w Czechac, lider klasyfikacji generalnej – Marc Marquez, a trzeci był fabryczny kierowca Yamahy – Maverick Viñales.

Dovizioso-5872.JPG

W pierwszej sesji treningowej przez dłuższy czas na czele tabeli wyników widniał Marc Marquez, który w tym sezonie ponownie będzie groźnym rywalem zawodników Ducati, którzy ze względu na charakterystykę swoich Desmosedici mają tu w Austrii pewną przewagę. Kierowcy Ducati stosunkowo byli szybsi w dwóch pierwszych sektorach, jednak dwa kolejne z większą ilością zakrętów należały już do Hiszpana.

Szybki w FP1 był również satelicki zawodnik Ducati – Jack Miller, który zmotywowany perypetiami kontraktowymi z pewnością będzie chciał się dobrze zaprezentować. W końcówce sesji na piąte miejsce wskoczył Valentino Rossi, a szósty czas należał do Fabio Quartararo.

Wyniki FP1 GP Austrii kategorii MotoGP:

FP1 Austria.jpg

 

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.