Danilo Petrucci wygrywa w deszczowym wyścigu na słynnym Le Mans!

MotoGP

Danilo Petrucci z zespołu fabrycznego Ducati zwyciężył w niedzielnym wyścigu kategorii MotoGP o Grand Prix Francji, rozgrywanym w deszczowych warunkach na torze Le Mans. Drugi linię mety po kapitalnym wyścigu minął Alex Marquez (Repsol Honda), dla którego było to debiutanckie podium w klasie królewskiej oraz pierwsze dla fabryki Hondy w sezonie 2020. Podium uzupełnił kolejny z Hiszpanów – Pol Espargaro (Red Bull KTM), dla którego była to trzecia wizyta na podium w bieżącym sezonie.

Danilo Petrucci.JPG

Deszczowy wyścig o Grand Prix Francji rozpoczął się od świetnego startu trójki zawodników Ducati – Danilo Petrucciego, Andrei Dovizioso oraz Jacka Millera, którzy przez pierwszą część wyścigu przewodzili w stawce królewskiej kategorii. Za nimi ze świetnym tempem podążał Alex Rins (Suzuki Ecstar), który w pewnym momencie dołączył do prowadzącej grupy. Kilka pozycji za Rinsem, z niezwykłą pewnością podążał również inny z Hiszpanów, Alex Marquez startujący z odległej osiemnastej pozycji.

 Na siedem okrążeń przed metą, z powodu problemów z silnikiem motocykla Ducati z wyścigiem musiał pożegnać się Jack Miller, który nie krył swej wściekłości wchodząc do boksu ekipy Pramac Racing. Na prowadzeniu nadal znajdował się Petrucci, do którego zaczynał tracić jego kolega zespołowy Andrea Dovizioso. Za plecami zawodników Ducati przebijał się z kolei Marquez i Espargaro, którzy ostatecznie uporali się z doświadczonym Dovizioso, który pod koniec wyścigu praktycznie nie miał już tylnej opony. W między czasie na deskach wylądował również Alex Rins, który powrócił do walki, jednak dojechał do mety tuż za pozycją punktowaną.

Wyniki wyścigu kategorii MotoGP o Grand Prix Francji:

GP Francji.JPG

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.