Alpe Adria, Assen: Hanika,Bergman, Bodis i Buis triumfują pierwszego dnia

Inne klasy

Na holenderskim torze Assen, odbywa się właśnie druga runda międzynarodowego cyklu wyścigów Alpe Adria. Jak co roko, nie zabrakło tutaj również polskich zawodników i zespołów, oraz ich sukcesów.

W najsłabszej klasie, czyli Supersport 300 pojawiło się dwóch młodych polaków, reprezentujących Wójcik Racing Team. Michał Budziaszek uplasował się dopiero na 31. miejscu, a Mateusz Oślak nie ukończył wyścigu. Obaj zawodnicy startowali na motocyklach Yamaha. Triumfował Holender, Jeffrey Buis dosiadający Kawasaki, przed swoim rodakiem Colinem Velthuizenem (Kawasaki), oraz Niemcem - Troyem Beinlichem (Kawasaki).

Superstockach 600, najlepszym zawodnikiem okazał się Węgier, Richard Bodis. Drugie miejsce z sekundową stratą wywalczył Holender, Vasco Van Der Valk. Cała trójka startowałach na Yamahah R6, która zdecydowanie królowała w tej klasie. Najlepszy z Polaków zajął dziesiąte miejsce - Michał Juszczak. Poza nim, sklasyfikowany został jeszcze jeden polak: Jakub Bolek - dwudziesta pozycja. Bartłomiej Cabała nie ukończył wyścigu, a Tomasz Murawski nie wystartował.

Podium w Superstockach 1000 to trójka zawodników z polskich zespołów. Pierwszy wyścig tego weekendu wygrał szwedzki zawodnik, z polskiej ekipy Wójcik Racing Team - Christopher Bergman (Yamaha). Drugie miejsce dla Team LRP Poland wywalczył niemiecki zawodnik Arnaud Friedrich (BMW). Podium uzupełnił kolejny zawodnik Wójcik Racing Teamu - Kamil Krzemień (Yamaha), który jako jedyny polak w sobotę miał okazję, być na pudle. Drugi z naszych rodaków w tej klasie Marek Szkopek (Yamaha), uplasował się na siódmej pozycji, na dwunastu startujących zawodników.

W najmocniejszej klasie, czyli Superbike pewne zwycięstwo zaliczył doświadczony Czech, Karel Hanika startujący na BMW S1000RR. Drugie miejsce zdobył austriak, Philipp Steinmayer, na Yamasze R1. Najniższy stopień podium należał do czeskiego zawodnika, Ondreja Jezeka, jadącego na BMW. Najlepszy z polaków, Paweł Szkopek ukończył wyścig na siódmym miejscu. Dziewiąty był Artur Wielebski, a tuż za nim wyścig ukończył Bartłomiej Lewandowki. Całą stawkę osiemnastu zawodników, zamknął Patryk Pazera. Przez problemy techniczne wyścigu nie ukończył Patryk Kosiniak, który walczył o czwartą pozycję.

Jutro kolejne wyścigi we wszystkich kategoriach.

Autor: Jakub Owsianowski

Author picture

Kuba Owsianowski

Swoją przygodę z pasją MOTO rozpoczął w wieku dziecięcym, którą zaraził go jego tata.Od lat 90-tych zakochany w wyścigach motocyklowych WorldSBK i MotoGP. Czynny motocyklista. Uwielbia jazdę po torze oraz drogowe loty z umiarem w ręce.