Robert Kubica zachowuje punkt z GP Niemiec

Formuła 1

Dopiero dzisiaj w Paryżu przed Międzynarodowym Trybunałem Apelacyjnym FIA rozpatrywano wniosek złożony przez zespół Alfa Romeo Racing o odwołanie kary nałożonej na Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazzi'ego po Grand Prix Niemiec.

budapestfriday16-698751.JPG

Fot. Pirelli

Obaj kierowcy ukończyli wyścig w punktowanej dziesiątce, jednak kary czasowe za niezgodności regulaminowe w bolidach przesunęły ich w klasyfikacji wyścigu na dalsze pozycje. Skorzystał na tym Robert Kubica, który po korekcie wyników dostał 1 punkt za 10. miejsce. Podczas dzisiejszych obrad Trybunał odrzucił apelację włoskiego zespołu. Tym samym Robert Kubica zachowuje punkt zdobyty na torze Hockenheimring.

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.