GP Węgier: Zawodnicy Red Bull Racing w czołówce tabeli podczas piątkowych treningów

Formuła 1

Podczas pierwszej sesji treningowej najszybszy był Lewis Hamilton, który pokonał najwięcej, bo aż 41 okrążeń. Drugi kierowca Mercedesa Valtteri Bottas spędził sesję treningową w boksie, gdyż jak tylko rozpoczął okrążenie pomiarowe, zdiagnozowano problem w jego bolidzie. Max Verstappen uzyskał drugi czas pierwszej sesji, zaledwie o 0,001 sekundy lepszy od czasu Sebastiana Vettela. Zespół Williams zamontował nowe elementy aerodynamiczne tym razem w bolidzie Russella, odwrotnie niż tydzień temu na torze Hockenheimring. Także tym razem było to widoczne w uzyskiwanych przez zawodników czasach. George Russell był szybszy nie tylko od Roberta Kubicy, ale także od Strolla. 

RedBull-4781.JPG

Piątek na torze był deszczowy, szczególnie podczas drugiej sesji treningowej. Już na jej początku w poślizg na ostatnim zakręcie wpadł Alex Albon i rozbił bolid o bariery ochronne. Sesja została przerwana, na szczęście zawodnik nie ucierpiał. Po wznowieniu treningu na czele tabeli znaleźli się obaj kierowcy zespołu Red Bull Racing: Pierre Gasly przed Maxem Verstappenem. Kolejne rezultaty należały do obu kierowców Mercedesa. W końcu sesji treningowej deszcz uniemożliwił poprawianie wyników. 

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.