F1, Mattia Binotto: Ferrari nie jest zainteresowane Verstappenem w sezonie 2020

 Jak twierdzi szef zespołu Mattia Binotto, Ferrari nie jest zainteresowane podpisaniem umowy z Maxem Verstappenem w przyszłym sezonie i nie planuje zmiany aktualnego składu swojego zespołu. Obecnymi kierowcami Ferrari jest wschodząca gwiazda – Charles Leclerc oraz doświadczony czterokrotny mistrz świata – Sebastian Vettel.

Kimi_Raikkonen_Ferrari_F1.JPG

W padoku F1 pojawiły się spekulacje na temat przyszłości obecnego kierowcy Ferrari, Sebastiana Vettela, który nie najlepiej radzi sobie w sezonie 2019. Niemiec jednak nie zamierza wycofywać się z F1 i chcę kontynuować swoją pracę w ekipie Ferrari. Podczas weekendu Grand Prix w Austrii, szef zespołu Ferrari, Mattia Binoto odrzucił wszelkie spekulację na temat przejścia młodego Verstappena w szeregi Ferrari, zastępując Niemca. Binotto powiedział również, że Verstappen nie jest typem kierowcy, którego chciałby mieć w swoim zespole i na przyszły sezon nie planuje żadnych zmian.

„Mamy dwóch kierowców związanych umowami i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. W następnym sezonie nie planujemy zmian w składzie, ponieważ nie ma powodów, abyśmy mieli to zrobić. Uważam, że wszystko idzie zgodnie z planem.” – zakończył Binotto

W trakcie weekendu w Austrii mówiło się również o możliwej klauzuli odejścia Holendra z Red Bulla, gdyby nie wygrał wyścigu do połowy sezonu, jednak Verstappen zwyciężył w tym wyścigu łamiąc wszelkie spekulacje na ten temat. Verstappen łączony jest również ze stajnią Mercedesa, jednak Christian Horner uważa, że zwycięstwo w Austrii potwierdziło w przekonaniu Maxa, do zostania w szeregach Red Bulla.

„Umowa między kierowcą, a zespołem zawsze będzie poufna, ale można śmiało powiedzieć, że każdy kierowca w padoku ma prawdopodobnie zapisaną jakąś klauzulę w swoim kontrakcie. Pojawiły się spekulację na temat kontraktu Maxa, ale to tylko spekulacje. Jest szczęśliwy w naszym zespole, wierzy w nasz projekt, a zwycięstwa jak to w Austrii, tylko to potwierdzają. Nie mam żadnych wątpliwości, co do przyszłości Maxa.” – zakończył Horner

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.