Aston Martin na zielono

Formuła 1

W sezonie 2021 zespół BWT Racing Point F1 Team zmienia nazwę na Aston Martin Cognizant Formula One Team. Dotychczasowym sponsorem tytularnym była firma BWT, której firmowy róż wyróżniał bolidy zespołu na wyścigowych torach. W nadchodzącym sezonie sponsorem tytularnym będzie firma Cognizant, dzięki czemu bolidy zespołu będą malowane na kolor zielony.

Aston Martin.JPG

W 2018 konsorcjum Lorenca Strolla przejęło zespół Force India Formula One Team, który został przemianowany na Racing Point Force India Formula One Team. W sezonie 2019 nazwa została skrócona do Racing Point F1 Team. W styczniu 2020 roku konsorcjum zainwestowało blisko 200 milionów funtów w zakup prawie 17% udziałów w firmie Aston Martin. W trakcie sezonu zapadła decyzja, że od sezonu 2021 zespół ponownie zmieni nazwę i będzie startował jako Aston Martin. W zbliżającym się sezonie w zielonych barwach wystąpi Sebastian Vettela oraz Lance Stroll.

 

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.